Мертвая зона.

Аватара пользователя
djay
Reactions:
Сообщения: 2056
Зарегистрирован: 16 мар 2022, 15:05

Re: Мертвая зона.

Сообщение djay »

rodnoy писал(а): 03 окт 2023, 05:48 - це когнітивний диссонанс (якщо ти знов прогортаєш ту тему, то там я писав, що до цього схильні всі, включаючі і вчених; також, той факт, що це переміг колись, не є гарантією, що переміг назавжди).
А на себя прикинуть, не? :nea:

Сколько помню родного (еще с рерихкома, 20 лет назад), то всегда что-то непоколебимо глубококопательно доказывал, и являлся, так сказать носителем определенных идей. Вполне конкретизированных, типа - если что-то "так и так и эдак" - это родной. "Сарва мангалам", труды профессора Торчинова, Дзогчен, взахлебное цитирование БГ... (навскидку). Потом это все резко кануло дэсь. :fool: Отказался, отряхнул прах, мир старый разрушил... Херой? Не думаю. Теперь фишка родного в, пардон, "катрусыном кинозале" , "вате", и когнитивном диссонансе, а БГ заменили всякие порохо-блогеры. Что-то поменялось в риторике и методике толкания новых идей? Нет! Это все тот же узнаваемый родной, но куда более бледный. Сменил прикид. Возможно прическу. Но, натура та же - "мои идеи самые прогрессивные!". Пэрэмиг? Или переобулся? Или измельчился, как ингредиенты салата Оливье? :rolleyes:
"Какой ты, нафиг, танкист? (с) Сорри, без обид. Но вот - "шо вижу...". Раньше, казалось, что "болел за Мир". А теперь - за дворовую команду. :unknw:
Аватара пользователя
dusik_ie
Reactions:
Сообщения: 1050
Зарегистрирован: 06 апр 2022, 06:08

Re: Мертвая зона.

Сообщение dusik_ie »

rodnoy писал(а): 03 окт 2023, 05:48
dusik_ie писал(а): 03 окт 2023, 04:10Чи може моя релігійність в чомусь іншому?

Я ж вже пояснив, в чому саме я бачу твою ірраціональність:
Є ж ще варіант: я тебе зрозумів ще з першого разу і намагаюсь логічно розвинути твою ж тезу. І ти мене теж розумієш (а багатьох випадках), але тобі часто не подобається, куди той діскурс рухається (тому що ти в цьому напрямку чи не думав, чи блокував), і ти починаєшь "з'їзжати з теми". І це твій регулярний патерн: як тількі я починаю копати твою тезу трохи глибше, ти починаєшь "з'їзжати з теми" :)
Одна з (!) інтерпретацій цього паттерну - це когнітивний диссонанс (якщо ти знов прогортаєш ту тему, то там я писав, що до цього схильні всі, включаючі і вчених; також, той факт, що це переміг колись, не є гарантією, що переміг назавжди).

Тобто ти йдеш рухом логіки тількі до того міста, коли воно не починає сутто протиречити твоїм переконанням :)
---
Є інші інтерпретації, зрозуміло, але ця, на мою думку, найбільш вірогідна (також найбільш оптимістична) :) (але це другорядний момент)
Тобто ти вважаєш, що тема повинна рухатись тільки в тому сенсі, який бачиш ти, а якщо на те може бути інший погляд, то ти інтерпретуєш це як бажання "соскочить" з теми, яка викликає лабільність почуттів в сторону тривожності і всього іншого, що супроводжує когнітивні розлади?

Але вибач, но такого фактично не буває, щоб атомарність (однозначність і неділимість) можливо було переносити на складніший рівень, ніж елементарні основи логіки.

Але хай так - допустимо таке, і що ти, по суті, допомагаєш мені виявити деякі мої когнітивні порушення на ранньому етапі - це все гуд. Тоді давай спробуємо ще раз - задай новий тренд, або давай відіграємо назад, на якісь позиції (звідки, на твою думку і пішло відхилення) і я попробую переінакшити свою відповідь, щоб вона відповідала тому стандарту, який ти маєш за сенс.
Аватара пользователя
Макс
Reactions:
Сообщения: 146
Зарегистрирован: 31 авг 2023, 20:06

Re: Мертвая зона.

Сообщение Макс »

Николай писал(а): 30 сен 2023, 09:01
Макс писал(а): 30 сен 2023, 07:47 ... и все, а что касается эзотерической или оккультной информационной направленности, советский период был "мертвой зоной".
Мёртвой зоной только для простых советских людей. Номенклатура высшая и корпорация КГБ очень даже тесно была связана с этой зоной...
Не исключено, что и в наши дни различные спецслужбы связаны с этой областью различных исследований.
Аватара пользователя
rodnoy
Reactions:
Сообщения: 907
Зарегистрирован: 18 мар 2022, 05:24

Re: Мертвая зона.

Сообщение rodnoy »

dusik_ie писал(а): 04 окт 2023, 04:27Тобто ти вважаєш, що тема повинна рухатись тільки в тому сенсі, який бачиш ти, а якщо на те може бути інший погляд, то ти інтерпретуєш це як бажання "соскочить" з теми, яка викликає лабільність почуттів в сторону тривожності і всього іншого, що супроводжує когнітивні розлади?
Моя стара (може й дурна) звичка - дотримуватися теми. Інакше будь яка тема, як на мене, перетвориться в базар-вокзал про все і ні про що.
Може я не завжди розумію, що ти (чи хтось) не збираешся вести ніякої діскусії, а просто хочеш поговорити взагалі - "просто побалакати", виговоритись.
---
Якщо ми такі ведемо дікусію, то... Типови дії, якщо ти (чи хтось) бачить, що інша тема може бути пов'язана з поточною, чи тобі раптом прийшла якась яскрава ідея: відкриваєш нову тему і там ми (чи хтось) обговорюєш ту тему; коли досягли консенсуса, відкриваєш ще одну тему, де обговорюєш спорідненість тем №1 и №2 :)

А не валиш усе, що прийшло на ум, в одній і тій же темі :)
---
Повертаючись до тебе :) (так, то, що зверху, то було взагалі :) )
Твій типовий патерн (чисто мої спостереження) : ти починаеш з одного і не можеш утримуватися в рамках теми хоча б до якогось логічного кінця, чи якогось проміжного результату. Тебе "уносить" дуже швидко. З моєї перспективи, ти просто не можеш довго концетруватися на чомусь одному. Щось на кшалт AD (без HD) - дефіцит уваги (Attention Deficit) :) Чи то тобі тема вже нецікавою стає, чи щось інше - я, знов жиж, не дохтур :)

Для мене дуже важко (практично неможливо) вести дискусію в такому стилі. Я навіть не можу це назвати "дискусією" :)
Тобто, з моєї точкі зору, ти пропонуєш 1001 ідею одночасно, і це для мене виглядає як якійсь безладний та хаотичний "потік свідомості" :)

Добре, тепер теж саме, але на "оккультній" мові:
Тебе уносить разом із твоїм "повітрям". Як в таких випадках кажуть в практиці "п'ятьох елементів" Дзогчен, в тебе відсутній баланс "елементів". Твоє умовне "повітря" не "заземлено", тому його й ковбасить туди-сюди :)

Я не знаю, яку ти собі картинку намалював на свій рахунок в своеї голові з цього приводу, але так я бачу це зі свого боку :) (зрозуміло, я можу помилятися в чомусь або у всьому)
Аватара пользователя
dusik_ie
Reactions:
Сообщения: 1050
Зарегистрирован: 06 апр 2022, 06:08

Re: Мертвая зона.

Сообщение dusik_ie »

rodnoy писал(а): 04 окт 2023, 16:08
dusik_ie писал(а): 04 окт 2023, 04:27Тобто ти вважаєш, що тема повинна рухатись тільки в тому сенсі, який бачиш ти, а якщо на те може бути інший погляд, то ти інтерпретуєш це як бажання "соскочить" з теми, яка викликає лабільність почуттів в сторону тривожності і всього іншого, що супроводжує когнітивні розлади?
Моя стара (може й дурна) звичка - дотримуватися теми. Інакше будь яка тема, як на мене, перетвориться в базар-вокзал про все і ні про що.
Може я не завжди розумію, що ти (чи хтось) не збираешся вести ніякої діскусії, а просто хочеш поговорити взагалі - "просто побалакати", виговоритись.
Сама побудова речення: "Дотримуватися теми - звичка" абсурдна, треба доказувати? Звички це не про вимоги, це про щось інше - хіба ні?

Але то таке - лише віддалений прояв про те, що хочу сказать.
Якщо б я почав обговорювати деяку тему, наприклад з такого:
- у людини, яка вийшла з коми, для того, щоб визначити міру її адекватності, питають - як Вас звати? Скільки Вам років? і т.п. все те, що можливо було б назвати "Перелік самоідентичності". Потім, якщо б далі я повів тему про те що, якщо деякий ігроман грає в декілька ігор - Г1, Г2, Г3... в кожній з них він виступає як персонаж, з аватаркою, яка має свій "Перелік самоідентичності" в просторі кожної конкретної гри. І далі б через ще, можливо гештальт, асоціативність, дійшов би до поняття "Точка збору" з Кастанеди і з цього до медитації - то це була б дуже довга дорога логічних послідовних зв'язок фактів, які викривають, через аналогію сутність де чого з окультизму, то ти, десь ще на самому початку цієї послідовності, обломив би її зауваженням про "растеканиє мислі по дрєву".

Але, якщо б я розпочав тему з іншого - десь з середини, щоб було коротше, наприклад про "Точку збору", та ще й процитував типове з інету, на кшталт: "Точка сборки – это некий орган, который находится в тонких телах человека. С его помощью мы воспринимаем мир и себя ..." То ти б взагалі далі не став би читати, вважаючи все це цілковитою маячнею.

А як по іншому?
Якщо, наприклад, людина панічно боїться "повзучих гадів", то безглуздо обговорювати з нею красоту візерунку на шкірі змії, нє?
Аватара пользователя
rodnoy
Reactions:
Сообщения: 907
Зарегистрирован: 18 мар 2022, 05:24

Re: Мертвая зона.

Сообщение rodnoy »

dusik_ie писал(а): 05 окт 2023, 04:31Сама побудова речення: "Дотримуватися теми - звичка" абсурдна,(1) треба доказувати? (2)
(1) - ніт
(2) - ніт

:)